Po co promować firmę w internecie?

Po co promować firmę w internecie? czyli pozycjonowanie kraków w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz dużo...firm , które zajmują się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi. SEO to sprawa

Dodane: 26-01-2015 13:33
Po co promować firmę w internecie?

pozycjonowanie kraków

Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Dobre i mniej dobre firmy oferujące pozycjonowanie

pozycjonowanie kraków

Pozycjonowanie jako branża w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz dużo...firm , które zajmują się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi. SEO to sprawa w teorii prosta, aczkolwiek nie każdy się do takiej pracy nadaje. Wymagana jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

SEO jest to proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji danej strony w wyszukiwarkach. Generalnie jest to bardzo łatwe, jednak jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie proste. Przy SEO należy mieć na uwadze bardzo dużo czynników na przykład: położenie geograficzne gdzie dana strona zakłada swoją działalność, konkurencje i wiele innych bardziej lub mniej ważnych rzeczy. Wiadomo, ze pozycjonowanie jest to proces, więc na efekt musimy poczekać kilka miesięcy. Istnieje kilka metod na seo, ale o tym w innej części artykułu.


Warto być cierpliwym przy pozycjonowaniu

Optymalizować pod wyszukiwanie można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Właściwe pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie aby nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która jest najtrwalszą metodą osiągnięcia efektu, brak ryzyka usunięcia witryny z wyszukiwania. Jest też blackhat seo jest to totalne przeciwieństwo i często daje szybki krótkotrwały efekt i najczęściej kończy się na realnym spadku pozycji witryny w wyszukiwarce. Smutne jest to, że wiele firm wykorzystuje tą właśnie metodę, co na szczęście jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Dobór fraz, czyli ważne zadanie

Dobór słów do pozycjonowania to ważna sprawa, ponieważ to od tego zależy czy nasza strona na dane słowa będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla fachowego Seo'wca sprawa doboru fraz to bardzo istotny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, ponieważ jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i totalnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co pewnie skończy się brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.